Kilo alma yöntemleri

kilo alma yöntemleriSelamlar kız biladerlerim, günümüzde çoğu kişinin problemi aşırı kilolar olsa da kilo alamamaktan şikâyetçi olanların sayısı da oldukça fazladır. Eğer kilo alamamaktan şikâyetçi kız biladerlerim varsa çeşitli Kilo alma yöntemleri sayesinde istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için dikkatli bir şekilde beslenmeniz şart. Ayrıca kilo almak için tercih edilen yöntemlerde kilo vermek için tercih edilen yöntemler kadar masraflı olabiliyor. Aşağıda sizler için hazırlanmış listeler ve pratik bilgiler bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

kilo aldıran içecek tarifiKilo aldıran içecek tarifi

1 su bardağı kadar soğuk sütü, bir adet yumurtayı ve biraz balı (eğer bal yoksa pekmez tercih edilebilir) mikserde karıştırın ve bunu günde 1 – 2 defa için. Bu karışım ilk başlarda midenizi bulandırabilir ancak daha sonra alışacaksanız. Eğer alışmazsanız o zaman karışımın içerisinden yumurtayı çıkartabilirsiniz. Ya da içine çilek, muz gibi meyveler katarak tatlandırabilirsiniz.

Kilo almada öğünlerin yeri

Kilo alma yöntemleri arasında öğünlerin önemi oldukça fazladır. Bu nedenle günde 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğün yemek yemeye özen gösterin. Öğünleri kaçırmamanız oldukça önemli. Daha sonra telafi ederim diye düşünüyorsanız böyle düşünmeyin. Eğer öğün yapamayacak durumdaysanız o zaman hiç olmazsa öğünlerde fındık, ceviz, kuru üzüm gibi kalorisi oldukça yüksek olan besinleri tercih etmelisiniz.

kilo alma yöntemleriYemeklerden önce kesinlikle su tüketmeyin. Çünkü yemelerden önce içtiğiniz su ya da tükettiğiniz sıvılar tokluk hissi uyandıracak ve normalde öğünde yediğinizden çok daha az yemek yiyeceksiniz. Bu da kilo almanızı yavaşlatacaktır.

Meyve suları genel olarak yüksek kalori içermektedir. Bu nedenle su tüketme ihtiyacınızın olduğu zamanlarda genel olarak kalorisi yüksek olan meyve sularını tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Kısacası kilo almak için bu yöntemlere başvuran kız biladerlerim bunlara dikkat ettiğiniz zaman istediğiniz kilolara kısa sürede ulaşmanız mümkün olabilir. Net bir şey varsa o da şu: Can boğazdan gelir 🙂 Sevgi dolu günler kızlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyajın püf noktaları

Keçiboynuzu ve çayının faydaları