Yeşil çay, bal ve zeytinyağı ile güzellik önerileri

yeşil çay, bal ve zeytinyağı ile yüz maskeleri hazırlamaNe var ne yok kız biladerler 🙂 Malum hayat telaşı bizi hep bir yerlerden bir yerlere koşturtuyor ama biz gene de bu koşturmaca arasında güzelliğimizden taviz vermemek adına evde kolayca uygulayabilceğimiz güzellik sırları vereceğim 🙂

Yeşil çay ile gelen güzellik

yeşil çaySabah uyandığınızda gözleriniz şiş ve yorgun ise demlenmiş soğuk bir poşet yeşil çay ile hafif kompres uygulayabilirsiniz. Yeşil çay cilde uygulandığında güneş lekelerine iyi gelmekte. İltihaplı sivilcelere de uygulanabilen yeşil çay iltihabı kurutmakta. Yeşil çayın tüketimi de vücuda detoks yerine geçmektedir.

Bal ile güzellik önerileri

BalBal ise cildi toksinlerden arındıracaktır. Cildin beyazlamasına ve parlamasına da yardımcı olacaktır. Cildi nemlendirmenin yanında kırışıklıklara da bal birebir iyi gelecektir. Ciltte bulunan sivilce, siyah noktalar, kırmızı noktalar, sivilce izlerine bal çok iyi gelecektir. Bal cildi yenileyecektir. Balın antibiyotik özelliği de bulunması dolayısıyla ciltte oluşan bakterilere iyi gelecektir. Tarçın ve bal birleşimi sayesinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bal ve limon karışımı ile de cildiniz parlayacak ölü deriden ve sivilcelerden kurtulabilecekseniz. Bal her cilde uygundur ve her cilde iyi gelmektedir.

ZeytinyağıZeytinyağı ile güzellik önerileri

Doymamış yağ asitleri açısından zengin olan zeytinyağı ile de cildinize maske yapabilirsiniz. Zeytinyağı sayesinde cildiniz esneklik kazanacaktır. Özellikle hamile bayanlar vücutlarına zeytinyağı kullanabilirler. Zeytinyağını cildinize uygularken az olarak sürülmelidir. Özellikle masaj yapılarak uygulanmalıdır. Isıtılmış ılık su ile zeytinyağı karıştırılabilir ve bir pamuk yardımı ile cilde hafif bir şekilde uygulanabilir. Makyaj temizlemek için de zeytinyağı kullanılabilir göz kırışıklıklarına gözaltı morluklarına gözlerde oluşan kaz ayaklarına karşı da olumlu yönde etkileyecektir. Yeşil çay, bal ve zeytinyağı ile güzellik maskeleri yapabilir güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Hadi bakalım kız biladerler güzellikle kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinüzit nasıl geçer?

Yumuşak bir cilt için ipuçları