Doğal görünümlü makyaj

Merhabalar kızçeler 🙂

makyajBu yazımda size doğal görünümlü makyajın sırlarını vermeye çalışacağım.

Sevgili kız biladerler hem sade hem de güzel görünmek hiç de zannettiğiniz kadar zor değil. Doğal görünümlü sade bir makyaj da çok şık olmanız mümkündür. Doğal görünümlü bir makyajın bazı önemli ipuçları vardır.

Doğal görünümlü makyaj sırları

Bunlardan biri de şeffaf tonlarda bir ruj kullanmaktır. Dudaklarınıza ruju sürmeden önce pudra uygulamanız daha mat bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu nedenle ruju sürmeden önce bir kat pudra uygulamak gerekir. Ardından ruju sürün ve üzerine bir kat daha pudra sürün. Bu esnada seçtiğiniz rujun renginin oldukça şeffaf bir renk olmasına dikkat edin.

Açık pembe tonları oldukça doğal bir görünüm sağlar. Bu nedenle doğal görünümlü bir makyajda açık pembe ruj tonlarını kolayca tercih edebilirsiniz. Doğal görünümlü makyajın bir başka sırrı ise ten renginize en yakın pudrayı kullanmaktır. Eğer makyaj yaparken pudra kullanacak iseniz ten renginizle aynı ölçüde bir pudra olmasına dikkat edin. Pudra renginiz ten renginden açık yada daha koyu ise bu yüzünüzde maske görünümüne neden olur. Bu nedenle doğal bir makyaj için mutlaka doğal renk bir pudra kullanmalısınız.

Doğal görünümlü makyajda abartısız olun!

Doğal görünümlü bir makyaj istiyorsanız en önemli ve hassas olan detaylar pudra ve ruj seçimidir. Bunlardan koyu tonlar da olması makyajı da oldukça abartılı gösterecektir. Bu nedenle doğal görünümlü bir makyaj istiyorsanız rujunuzun rengine ve ten rengine uygun bir pudra kullanmaya çok dikkat edin. Bir diğer püf nokta ise doğru far seçimidir. Farın rengi çok koyu ve çok abartılı olursa makyajınız da o kadar doğal görünümden uzak olur. Bu nedenle mümkün olduğunca cilt tonunuza yakın şeffaf ve pastel tonlarda bir far seçmeye dikkat edin. Böylece çok daha hoş ve sade bir makyaja kavuşmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En iyi diş fırçası önerisi

Cilt lekeleri için cilt bakım önerileri