Loreal saç açıcı jel

saç açıcı jelMerhabalar kız biladerlerim 🙂 Geçenlerde doğal saç rengi açan sunkiss jeli merak edip satın aldım. Gayet iyi izlenimler bırakan bu jel hakkında sizlerle birkaç şeyler paylaşmak istedim.

Saçlara boya yapmak konusunda neden bilmem biraz ön yargılıyım. Bir kez boya yaptıktan sonra hep yapmak gerektiğini söyleyenler oldukça fazla. Ayrıca istediğin rengin tutması da ayrı bir mevzu. Bana göre de çok riskli bir iş. Hem artık günümüzde doğal saç renk trendleri daha ön planda. Bence de her şeyin doğal olanı güzel be kız biladerlerim 🙂 Bu trende uygun olarak da doğal saç renginizi açan bu jel çıktı piyasaya. Bu jelin bir de sprey şeklinde olanı var ama bana jelini kullanmak saçlara iyice yedirme açısından daha mantıklı geldi.

Hani eskiden papatya suyu ile saçlarımızın rengini açmaya çalışırdık ya heh işte bu jel onun yerini almış durumda 🙂 Bu nedenle de yaz aylarında kullanılması güneş ışınlarından yararlanma noktasında daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir. Zaten Kullanım talimatında; jeli nemli saça uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi kullanarak ya da güneş yardımı ile kurutun yazıyor. Yani rengi değiştirmek için saça mutlaka ısı gerekiyor.

Loreal renk açıcı jeli kullandıktan sonra:

saç açıcı jelBen saç kurutma makinesi ile iyice kuruttum. Doğal saç rengim kestane rengi, jeli uyguladıktan sonra bu renk bir ya da iki ton açılarak biraz daha karamelemsi bir renk aldı. Aslında bu renk konusu kişiden kişiye göre değişebilecek bir durum. Loreal saç açıcı jelin vadetttiği gibi saçlarda doğal güneş ışığı etkisini gösteriyor gerçekten. Üst üste yapılacak uygulamada tahminim ilkinden daha da açık ton elde edilebilir. Ben bir kez uyguladığım için şimdilik bu kadar yorumluyabiliyorum. Ayrıca jelin çok hoş bir kokusu var. Kutusunun üstünde boyalı veya kınalı saçlara uygulamayınız diye de bir uyarı var. Ama bu şekilde uygulayan birçok kişi duydum hiçbir ters bir sonuç ile karşılaşmamışlar.

Loreal saç açıcının fiyatı 14-18 tl arası olan bu saç açıcı jelini Watsons, Gratis, Rossmann gibi kozmetik marketlerden edinebileceğinizi söylememe gerek yok herhalde kız biladerlerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maybelline instant age rewind kapatıcı

En iyi diş fırçası önerisi