Bakımlı ve güzel dudaklara sahip olmak için öneriler

bakımlı dudaklarBiz kız biladerlerin en büyük arzusu her zaman bakımlı ve güzel olmaktır. Bunun için elimizden gelen her şeyi yaparız. Saatlerce güzellik salonlarında harcadığımız zaman yetmiyormuş gibi eve geldiğimizde de devam ederiz. 🙂 Bu bakımı dudaklarımız için de yaparız. 🙂 Pürüzsüz, dolgun ve nemli gözüken dudaklar bütün kız biladerlerin hayalidir. Dudaklar ile ilgili önerilerden bahsetmeden önce şunu söylemeliyim ki nemli ve pürüzsüz gözüken dudak bir sağlık belirtisidir. Eğer dudaklarınız çok çabuk kuruyor ve sürekli soyuluyor ise vücudunuz susuz kalmış olabilir.

Dudakların bir ilacı da sudur be kız biladerlerim, bu nedenle sürekli ve bol miktarda su tüketimi gerekir. Güzel dudakların sırları bakımdan geçer. Eğer dudaklarınız kurumuş, çatlamış ve soyulmuş ise onları çok fazla ihmal ettiğinizin göstergesi olabilir.

Bakımlı ve güzel dudaklara sahip olmak için öneriler

Bu konuda söylenecek birden fazla husus vardır. Bunlardan biri duştan çıktıktan sonra bir iki dakika içerisinde dudaklarınızı parmağınızla ovmanız ve ölü derileri atmaktır ya da diş fırçası ile biraz fırçalayarak da aynı işlemi yapmak mümkün. Yalnız kız biladerlerim bu işlemi haşin bir şekilde yapmayın ayarını kendinize göre ayarlayın aman diyim güzel olcaz diye bir de dudaklardan olmayın:) Diş fırçası yerine yüz kesesi ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca şu da var ki dudakları dolgunlaştırmak için de bu yöntem kullanılabilir bu da aklınızda olsun.

güzel ve bakımlı dudaklarDudaklanızı nemlendirmek ve yumuşacık olması için

dudak balmları kullanmak çok önemlidir. Dudak balmlarını ister yatmadan önce isterseniz de günlük makyaj ile kullanılabilir. Kış aylarındaysa bu balmları dudaklar kurudukça sürmenizde fayda var. Dudak çatlamasını önleyen yöntemler adlı yazımızı da okumadan geçmeyin derim 🙂 Bir de ruj satın alırken besin yönünden zengin olan ürünleri almanız da dudaklarınızın sağlığı açısından çok önemli olup onları çok daha sağlıklı gösterecektir. Güzel ve bakımlı dudaklara sahip olmak için öneriler ile siz biladerlerim
de araştırma yaparak istediğiniz güzel dudaklara kavuşabilirsiniz. Ponçik dolu zamanlar dilerim efenim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pratik Doğrayıcı Tavsiyesi

Grip ile ilgili bilgiler