İnce telli saçları güçlendirmenin yolları

Nabersiniz kız biladerlerim. Saçları ince telli olan kız biladerlerimi unutmadım, ve onlar için saçlara bakım nasıl yapılır, ince telli saçları nasıl güçlendirebilirler biraz bunun hakkında yazı derledim. Umarım ki faydalı olur 🙂

ince telli saçları güçlendirmenin yollarıBirçok saç sıkıntılarının günümüzde hala neredeyse tam anlamıyla cevapları bulunamamaktadır. Saç tipleri kendi arasında guruplara ayrıldığını biliyoruz. İnce telli saçlar için bakım maskelerinden ve onarım şekillerinden bahsedecek olursak en iyi yöntemlerin yine doğal yollardan oluştuğunu göreceğiz.

Bakım ve maskeler için birçok kimyasal maddeler kullanarak aslında saçlara daha büyük ve yıkıcı sonuçlar oluşturmaktayız. Bunları önlemenin en güzel yanı ise doğal yollardan geçmektedir.

Öncelikle ince telli saçlar için güçlendirici bakım maskesi bazı doğal karışımlardan meydana gelmektedir. Bu bu maskeleri evlerinizde saniyeler içinde hazırlayıp uygulamanız mümkündür. Maskelerin yanı sıra haftada bir ya da iki kez susam yağı, zeytinyağı ve argan yağı gibi doğal yağlar ile saç derinize yapacağınız masajlar saçlarınıza bakım getirecek ve kopmaları engelleyecektir.

ince telli saçları güçlendirmenin yollarıİnce telli saçlar için güçlendirici saç bakım maskesi tarifi

Hint üzümü olarak bilinen bu maskeye; 5 yemek kaşığı zeytinyağının içine 3 çay kaşığı Hint üzümü ve 2 yumurta akının karışımı ile uygulamanız oldukça basittir. Eğer Hint üzümü bulamadıysanız 4-5 çay kaşığı limon tozu eklemenizde uygun olacaktır. Bu karışımı saçınızda 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maske sayesinde saçınızı nemlilik kazandırırken aynı zamanda kepek ve ölü derilerden de kurtulmanızı sağlayacak dolayısıyla saçlarınız güçlenecektir.

Biladerlerim sizler de içeriği kimyasal olan ürünleri saçınıza sürmeden önce her zaman için öncelikle doğal yöntemlere başvurun.Saçlar biz kız biladerlerin en sevdiği parçasıdır bu yüzden saçlar en iyisini hakeder. Hadi öpüldünüz. Bu maskeyi denedikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiyle kalın minnoşlar:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pastırmalı kuru fasulye tarifi

Makyajın püf noktaları