Sivilce ve cilt temizliği

Sivilce ve cilt temizliğiMerhabalar kız biladerlerim 🙂

Bugün biz kızların büyük sorunu olan sivilce ve cilt temizliği hakkında tüyolar paylaşacağım. Üşenmeden yapın tüyolarımı 🙂

Sivilceler ciltlerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Hemen her yaşta görülebilen sivilceler genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır. Eğer bu dönemde ortaya çıkan sivilceler sıkılır ya da patlatılırsa o zaman cilde zarar verir ve kalıcı izler bırakabilir.(sakın sıkmayın) Ayrıca sıkılan sivilceler içindeki iltihapların cilde yayılması yeni sivilcelerin çıkmasına da neden olabiliyor. Sivilce ve cilt temizliği sayesinde bunlardan kurtulmanız mümkün. Bunun için uygulayabileceğiniz maskeler ve kullanabileceğiniz ilaçlar bulunuyor.

Uzman doktorların önerdiği onlarca farklı Sivilce ve cilt temizliği maskesi bulunuyor. Bu maskeler sayesinde sivilcelerin yayılmasını önleyebilir ve kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu maskeleri düzenli olarak kullandığınızda cildinizde izlerinde belirli bir süre sonra ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu nedenle bir uzman doktordan cilt bakım maskesi alabilirsiniz. Tabi internetten de bu maskeleri bulmanız mümkün. Ancak her cildin yapısı birbirine göre farklılık gösterdiği için uzman bir doktora görünmeniz ve cildinizi analiz ettirdikten sonra size en uygun olan cilt maskesini uygulamanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Sivilce için etkili maske tarifi

sivilceli ciltler için maskeDoktora gitmek istemez ve etkili bir maske uygulamak isterseniz o zaman size önerebileceğimiz Sivilce ve cilt temizliği maskesini uygulayabilirsiniz. Bunun için 3 adet aspirine, yarım küp yaş mayaya ve birkaç damla limon suyuna ihtiyacınız olacak. Maskenin hazırlanışı ve uygulaması ise şu şekilde:

İlk olarak aspirinleri havanda ezerek toz haline getirin. Daha sonra üzerine 5 – 6 damla limon suyu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karşımı iyice karıştırdıktan sonra üzerine yarım küp yaş mayayı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. İyice karıştırdıktan sonra maskeniz hazır olacaktır. Daha sonra bu maskeyi temiz olan cilt üzerine tamamını sürebilir ya da sadece sivilcelerin üzerine gelecek şekilde maskeyi uygulayabilirsiniz. 10 dakika maskeyi beklettikten sonra ılık su ile maskeyi yıkamanız yeterli olacaktır.

Hadi bakalım demet akalın 🙂 Şimdi kalkın sıkmaya üşenmediğiniz sivilceler için maskenizi yapın kızçeler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portakallı kereviz yemeği tarifi

Ten rengine göre makyaj seçimi