Saç için olmazsa olmaz bakım önerileri

Ne var ne yok kız biladerler 🙂 İzmir Gebze derken buralara gelemez oldum. 🙁 Bugün sizler için saç bakım önerileri paylaşacağım.

Erkek ve bayanların en önemli aksesuarları saçlarıdır. Özelliklede bayanlar saçlarına son derece özen göstermektedir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için sürekli bakım yapılması gereklidir. Saçlarınıza canlılık ve parlaklık katacak bakımların mutlaka yapılması gereklidir. Uzmanların saç için olmazsa olmaz bakım önerileri dikkate alındığı takdirde saçlarınız her zaman mükemmel görünüme sahip olacaktır.

Saç bakımlarının zamanında yapılmaması durumunda saçlarda dökülme ve kepeklenmeler ortaya çıkar. Bu da hiçbir insanın istemediği durumdur. Araştırmalara göre saçlarınıza her gün yoğun bir biçimde bakım uygulamak yarar yerine zarar getirmektedir. Doğru bakım demek yoğun bir bakım uygulamak değil zamanında ve uygun yöntemlerle bakım uygulamaktır. Öncelikle saçlarınızın uçlarında oluşan kırıkların mutlaka alınması gereklidir. Kırıklar saçlarınızın sağlıklı bir biçimde uzamasını engelleyecektir.

Saç bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar

Saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız. Yıkama esnasında yumuşak bir tarak ile saçların taranması gereklidir. Yıkama işlemi bittikten sonra saçlarınızı havlu ile yavaş yavaş kurulamalısınız. Saç kurutma makinesi ile kurulamak saçlarınızda kırık oluşumuna yol açabilir. Ayrıca maşa ve düzleştiricileri sürekli kullanmak saçınızı yoracak ve solgun görünmesine neden olabilir. Ayrıca ayda bir kullandığınız şampuanı da değiştirmeniz saçınıza iyi gelecektir. Saçlarınızın kısa sürede yağlanmaması için ellerinizle saçınızı oynamamalısınız. Ellerinizi saçınıza sürekli sürmediğiniz takdirde yağlanmada az olacaktır. Saçlarınıza bal, bademyağı, zeytinyağı kullanarak bir maske uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın canlı gözükmesi tamamen sizlerin elindedir. Dengeli beslenme ve bol su tüketimi de sağlıklı saçlar için önem kazanmaktadır. Sevgili biladerlerim kafanıza tokadan başka bir şey takmayın. Sevgiyle sağlıkla kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En çok kalori yaktıran hareketler

Sevgililer günü hediye fikirleri