Pratik güzellik tüyoları

Ne var ne yok kız biladerlerim 🙂 Biz kızlar için çok önemli olan güzelliğimiz için pratik tüyolar paylaşacağım. Hadi kağıt kalemlerinizi hazırlayın 🙂

Stresli ve yorgun bir günün sonucunda cildimiz, saçımız da etkilenmektedir. Pratik güzellik tüyoları başında beden dinginliği gelmektedir. Lavanta özü beden yorgunluğunuza birebir gelecektir. Tırnaklarınız için diş macunu ve diş fırçası kullanabilirsiniz. Böylelikle ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Limon suyu da tırnaklar için güzel bir peeling olarak bilinmektedir. Oje kurutmanın pratik yolu soğuk suya tırnaklarınızı soktuğunuzda hemen kuruduğunu göreceksiniz.

Güzel olmak bakımlı olmaktan geçer!

Haftada bir kez yapılan kese vücudunuza ve cildinize çok iyi gelecektir. Hem ölü derilerden arınmak kolaylaşacak hem de cildiniz ferahlayacaktır. Ilık bir duş sonrası vücudunuza uygulayacağınız nemlendiriciyi dirseklerinize ve topuklarınıza da uygulayabilirsiniz. Böylelikle çabuk kuruyup kararan topuk ve dirsekleriniz nemlenecektir. Saçınızı yıkarken taramak saç kırılmalarını önleyecektir. Cildinize hafif masajlar yaparak cildinizi şımartabilirsiniz. Saçınızın yağlanmasından şikayetçi iseniz ve o gün saçınızı yıkayamamışsanız pudra ve tarak yardımı ile o anlık saçınızdaki yağdan arındırabilirsiniz.

 

Parfümünüzün kalıcı olmamasından şikayetçi iseniz parfümünüzü boynunuza, bileklerinize, dirsek içlerinize ve saçınıza sıkmanız parfümünüzün kalıcılığını artıracaktır. Dudaklarınız özellikle kış aylarında çabuk çatlıyor ve kuruyorsa vazelin kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise makyajınız çabuk dağılabilir bunun için tonikle akan makyajınızı toparlayıp hafif bir pudra kullanabilirsiniz. Cildinizde deforme oluşmuş ise demlenmiş soğuk bir miktar yeşil çayı cildinize, göz kapaklarınıza yerleştirebilirsiniz. Bunu kısa bir süre sonra aldığınızda cildiniz dinlenecektir. Doğru makyaj da cildiniz için çok önemlidir. Her pratik güzellik tüyoları için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Güzellikle kalın kız biladerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiboynuzu ve çayının faydaları

Tatlı isteğini azaltmak için öneriler