Diş beyazlatma önerileri

Selamlar kız biladerlerim. Rahatça gülümsemek kim istemez ki öyle değil mi? Sağlıklı ve bembeyaz dişlere kavuşmak hiç de zor değil diş sağlının önemli unsuru sağlıklı beslenmekten geçer.

Diş beyazlatma tarifi

Evde bu işlemi yapabilirsiniz. Karbonat, gliserin, tuz doğal diş beyazlatma maddeleridir. Bir tatlı kaşlığı karbonat bir tiske tuz bunları sulandırın ve karıştırın. Karıştırdıktan sonra içine bir kaç damla kadar sirke katın bu malzemeler iyice eridikten sonra bu karışım ile güzelce dişlerinizi fırçalayın. Bu işlem hem dişlerinizi beyazlatır hem de ağız içindeki mikropların ölmesine yardımcı olur. Dilersiniz diş hekimine başvurup dişinize uygun olarak hazırlanan beyazlatıcı ile dişlerinizi önce temizletip daha sonra beyazlatma işlemi yapılabilir.

Dişlerin beyazlamasına yardımcı olan besinler

Çilek yemek dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Peynirin içinde bulunan kalsiyum dişleri güçlendirir ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Süt ve yoğurdun da faydası çoktur. Şekersiz sakız çiğnemeninde bir çok faydası vardır. Tükürüğün dişleri parlatıcı özelliği vardır. Ayrıca diş ipi kullanarak dişinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Elma, ayva soyulmadan tüketildiğinde kabuğu dişlerin parlamasını sağlar.

Her gün mutlaka yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalayın ve fırçalamadan önce ağzınızın içine su alıp çalkalayın. Daha sonra dişinizi güzelce fırçalayın. Dişlerinizi fırçalayabileceğiniz en iyi diş fırçası önerisi adlı yazımızı da okumadan geçmeyiniz 🙂

Doğru diş fırçalama yöntemini de bilmeniz gerekir. Bunun için doktorunuzdan doğru fırçalamanın tekniklerini öğrenin. Dişlerinizin sağlığına çok dikkat etmelisiniz ve yılda iki kere mutlaka diş doktorunu görünmeyi ihmal etmeyin. Güzel gülüşler için beyaz dişler bütün biladerlerimin hakkıdır. 🙂 Bol gülüşlü zamanlar dileriz efenim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dudak çatlamasını önleyen yöntemler

Siyah noktalar için ev yapımı çözümler