Siyah noktalar için ev yapımı çözümler

Naber kızçeler 🙂 Sizler için siyah noktalardan kurtulmanın yollarını araştırdım. Hadi üşenmeden yapın birtanesini 🙂

Siyah nokta herkesin yaşadığı cilt sorunları arasındadır. Maalesef ki o kötü görüntüsü ve varlığıyla mutsuz eder. Özellikle burun etrafında daha çok bulunan siyah noktalardan evde pratik yollarla kısa sürede kurtulabilirsiniz.Farklı cilt yapılarına göre farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Ev yapımı çözümler


Tutkal
bu yöntemlerden bir tanesidir. Sıcak suya batırılmış bezi yüzümüze kapatıyoruz ve daha sonra yüzümüzü çaydanlıktan çıkan buhara tutuyoruz. Tutkalı siyah noktanın bulunduğu bölümü ince bir tabak ahalinde sürüp kuruyunca çekiyoruz. Sıcak suya batırılmış bezi yüzümüze tutarak da hücrelerimizin genişlemesini sağlayabiliyor ve pamuk yardımıyla siyah noktaların bulunduğu bölgeye hafif masaj yaparak da kurtulabiliriz.

Elma sirkesini de kullanabilirsiniz. Üç yemek kaşığı sirkeyi yarım su bardağına karıştırın ve kaynatın. Yüzünüzü yaklaşık 15 dakika buhara tutun. Daha sonra başka bir kaba 2-3 damla sirke dökün ve bununla yüzünüzü silin.

Diş macunu da başka bir seçenektir. Yine sıcak bir suya batırılmış bir bezi yüzümüze tutuyoruz. Bu işlemi yaklaşık10-15 dakika kadar uyguluyoruz. Daha sonra siyah noktanın bulunduğu yüzeye diş macununu sürün ve fırça yardımıyla tahriş yapmadan fırçalayın. Sonra bol ılık su ile yıkayınız. İşlemi haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.

 

Yumurta ve peçete yardımıyla da siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Yumurtanın beyazı ile sarısını ayırıyorsunuz. Beyazını iyice çırptıktan sonra yüzümüze sürüyoruz. Gözaltlarımıza değdirmemeye dikkat ediyoruz. Daha sonra üzerini peçete ile kaplıyoruz. Ve üzerine tekrardan yumurta akını sürüyoruz. Kuruduktan sonra çıkartıyoruz, peçetedeki bizden giden siyah noktalarımızı görebilirsiniz. Yüzümüzü ılık suyla bolca yıkamayı unutmayın ve nemlendirici sürün.

Hem temiz görünmek, hem de sağlıklı olmak için cilt temizliği yapıp gereksiz cilt sorunlarından arınmak amacıyla bu güzel uygulamaları cilt yapımıza göre uygulayabilir, siyah noktalarımızdan kurtulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diş beyazlatma önerileri

Hafızayı güçlendirmenin yolları