Hızlı kilo verdiren diyet önerisi

Merhabalar kız biladerlerim. Hızlı kilo vermek isteyenlerin genel olarak uyguladıkları diyet şok diyetlerdir. Şok diyetler sayesinde metabolizma hızlandırılır ve bu sayede hızlı bir şekilde kilo verilir. Ayrıca şok diyetler vücut sağlığı içinde oldukça iyi olabiliyor. Sağlıklı beslendiğiniz zaman vücudunuzu birçok hastalıktan da korumuş olursunuz. Ancak bir diyete başlamadan önce ilk olarak psikolojik olarak kendinizi hazırlamalısınız. Sonrasında da  sağlık hekiminize danışarak bu tür diyeti yapıp yapamayacağınızı öğrenin. Bazı bünyeler için sakıncalı olabilir.

Aşağıda sizin için 1 haftalık hazırlanmış olan Hızlı kilo verdiren diyet önerisi bulunuyor. Bu ve buna benzer bir programa uyarak sizde sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İlk gün: Hızlı kilo verdiren diyet için güne erken uyanmalı ve kahvaltınızı erken yapmalısınız. Kahvaltıda ise mevsim meyvesi tercih edilebilir. Buna ek olarak bir dilim ekmek üzerine bir kaşık reçel sürerek tüketmelisiniz. Öğle yemeğinde ise haşlanmış et ve yanında mevsim salatası. Ayrıca yoğurtta bu öğünde tercih edilebilir. Akşam öğününde ise Kızarmış ekmek ve yanına bol salata. Ancak ekmek kızartması yağlı olmamalı ve içecek olarak da ayran tercih edilmelidir.

İkinci gün: Sabah bir tane meyve ve yanına bol su, öğlen sadece salata ve yoğurt ve akşam öğününde ise defne yaprağında pişirilmiş olan salatası bol bir balık tercih edilmelidir.

Üçüncü gün: Sabah kahvaltısında bir dilim ekmek, bir tane yumurta ve haşlanmış brokoli. Öğlen yemeğinde yağsız olarak pişirilmiş çorba ve salata. Akşam yemeğinde ise yağsız olarak pişirilmiş olan köfte (ızgara tercih edilebilir) ve yanına da bol yeşillik.

Dördüncü gün: Sabah kahvaltısında yeşil zeytin, bir bardak süt, bir dilim ekmek ve bol bol su tüketilmelidir. Öğlen yemeğinde lahana yemeği ve yanına yoğurt akşam yemeğinde ise fasulye yemeği. Yanına da salata tercih edilmelidir.

Beşinci gün: Sabah kahvaltısında simit, beyaz peynir ve çay tercih edilebilir. Öğlen yemeğinde haşlanmış lahana salatası ve akşam yemeğinde ise bol miktarda salata ve yoğurt tüketilmelidir.

Altıncı gün: Bir dilim ekmek, salata, domates, birkaç tane zeytin, biraz peynir ve içecek olarak da çay. Öğle yemeğinde kuru fasulye ve yanına salata akşam yemeğinde ise maydanozu ve domatesi bol olan salata yanına da yoğurt.

Yedinci gün: Sabah kahvaltısında müsli ve süt, öğlen yemeğinde bol salata, yoğurt ve yanına da birkaç tane badem, akşam yemeğinde ise haşlanmış kabak ve patlıcan ile beraber içecek olarak ayran tüketilmelidir.

Hızlı kilo verdiren diyet sayesinde sizde kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Ancak hatırlatmalıyız ki bu tür şok diyetleri bir haftadan fazla uygulanmamalıdır. Aksi taktirde vücunuduz için zararlı olabilir. Sağlık problemi olan kişiler ise doktoruna danışarak bu tür diyet yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balın cilde faydaları nelerdir?

Karatay diyeti hakkında bilgiler