En çok kalori yaktıran hareketler

Haydi, biladerler kalori nasıl yakılır size bunları anlatacağım dikkatle okumalısınız. 🙂

Öncelikle herkesin koşarak daha çok kalori yakacağı yanlış bir düşüncedir çünkü yürüyen bir kişi koşan kişiden daha çok kalori yakar. Sağlığınızı korumak ve daha çok kalori yakmak istiyorsanız öncelikle düzenli yürüyüş yapmayı unutmamalısınız. Çünkü yürümek eklemlere zarar vermez ve vücudunuzu zorlamaz. Yürüyüş kan akımını düzenler. Yürümek şeker hastası olan kişi içinde çok faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Sadece zayıflamak fiziki açıdan güzel görünmek demek değildir bununla birlikte sağlığınızı kontrol altına almış olursunuz. Öncelikle egzersiz yaparken size iyi gelecek enerji verecek bir müzik açarak ısınmaya başlayın. Merdiven inin bir anda hızlanıp daha sonrasında yavaşlayın.

Kalori yaktıran hareketler

Şınav çekmek de en çok kalori yakan egzersizlerden bir tanesidir. Çömelme hareketi de çok yağ yaktıran hareketlerden bir tanesidir. Ellerinizi ensede birleştirin ve yere doğru bacaklarınızı hafifçe açarak eğilip kalkma hareketini yapın. Sırtınızı omuz hizasıyla birlikte düz tutmaya çalışın bacak aranız yavaş yavaş acımaya başlayacaktır bu da yağ yakılmasının göstergesidir.

Bacak hamlesi de en çok kalori verdiren hareketlerden bir tanesidir.  Ayaklarınızı omuz genişliğine açın ve ağırlıkla yapmak istiyorsanız avuç içleriniz kalçaya dönük olacak şekilde ağırlıkları tutup yavaşça egzersizi yapın. Elinizde ağırlık yok ise ellerinizi kalçanızın üzerine koyun sol ayağınızı sabit tutun sağ ayağınız ile büyük bir adım atın iki dizinizi birden esneterek öne doğru hareketinizi yapın. Sağ kalçanız yere paralel şekilde hamleyi yapan bunu düzenli yaptığınızda hemen farkına vararak ve kalorilerizi yaktıkça daha güzel bir vücuda kavuşacaksınız. Sağlıklı vücut için bol bol meyve ve sebze tüketmeye özen göstermelisiniz. Günde en az sekiz bardak su içmeyi sakın unutmayın kız biladerler:) Sağlıcakla kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kozmetik ürünlerinin ömrünü nasıl uzatırız?

Saç için olmazsa olmaz bakım önerileri