Kozmetik ve cilt bakım ürünleri için alışveriş önerileri

Selam minnoş biladerlerim. 🙂

Nemlendirici kremler, cilt bakım ürünleri, maske ve serumlar… Kadınların vazgeçemediği kozmetik ürünlerin başında yer alanlardandır. Peki, cilt bakım ürünlerinizin alışverişi nereden yapıyor ve ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Ayrıca alacağınız ürüne tek başınıza mı karar veriyorsunuz yoksa birisinden yardım alıyor musunuz? İşte sizlere fikir verebilmesi için kozmetik alışverişi hakkındaki yazımız 🙂


Kozmetik ürün
alışverişlerinde, alışveriş yapacağınız zaman dilimi iyi ayarlamalı ve mağazanın daha tenha olduğu saatleri tercih etmelisiniz. Çünkü alışveriş esnasındaki kalabalık doğru ürünleri tercih etme açısından seçeneklerimizi olumsuz etkileyebilir. Örneğin, çoğu mağaza pazartesi ve salı sabahları daha tenha olmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde ve öğle saatlerinde oldukça yoğun olan kozmetik mağazalarında bu saatlerde bulunursanız, huzurlu bir alışveriş süreci geçiremeyeceksinizdir. Hele ki indirim zamanları Gratis’te saatlerce sıra bekleyip almadan çıktığımı bilirim. 🙂 Yeri gelmişken indirim zamanlarında ise bir liste ile alışverişe çıkmanızı öneririm çünkü insan indirimleri görünce ne alacağını şaşırıyor ve ihtiyaç dışı alışveriş de yapabiliyor. Ama elinizde önceden hazırlanmış alacaklarınızın listesi olursa kafanız karışmadan daha sağlıklı bir alışveriş yapabilirsiniz. İndirim zamanları da sabah saatleri tenhalık açısından iyi bir tercih olacaktır.

Kozmetik ve cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler


Öte yandan ürünü seçerken asla kendi başınıza karar vermemeli satıcılardan yardım istemelisiniz. Kendiniz için doğru soruları sorduğunuz sürece sizin için en faydalı ürünü seçebileceksinizdir. Ya da almanız gereken ürün hakkında alışverişe çıkmadan önce internetten ön araştırma yapabilirsiniz Ayrıca mutlaka ürün üzerinde yer alan bilgileri de okuyun. Hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz, deneme örneği olan ürünleri uygulayarak satın alın. Hiç bilmediğiniz veya denemediğiniz bir ürünü bu şekilde test ederek almak hem cildiniz için en sağlıklı olanı hem de bütçenizi en sarsmayacak olanıdır.
Egzama ya da cilt alerjiniz var ise, boya, koku, uçucu yağ içeren ürünler sizin için tehlike demektir. Bu sebeple saf ve doğal ürünleri kullanmalı ancak bunları bile bileğinizin iç kısmında test ederek almalısınız. Cebinizi fazla düşünmüyor ve pahalı bir ürün almak istiyorsanız, bu tercihiniz mutlaka güneş kremleri ya da retinollü ürünlerden yana olmalı. Uzmanlar çinko oksit ya da titanyum dioksit içeren ürünleri cildiniz için daha sağlıklı buluyor. Sizlerde güneş kremi alırken bunları göz önünde bulundurabilirsiniz. Son olarak aldığınız ürünün üzerindeki yazan üretim tarihi ve son kullanma tarihlerini de mutlaka kontrol etmelisiniz ayrıca ambalajına da dikkat etmeniz gerekiyor. Isı ve ışık geçirmeyen bir ambalaja sahip olmalıdır. Bu anlamda pompalı şişeler ve alüminyum şişeler daha korunaklı ve güvenlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karatay diyeti hakkında bilgiler

Sağlıklı zayıflama nasıl olmalı?