Kozmetik ürünlerinin ömrünü nasıl uzatırız?

Selamlar biladerlerim.
Biz bayanlar için makyaj oldukça önemlidir kendimize bakmayı, güzel görünmeyi, dışarıdan beğenilmeyi her daim sevmişizdir. Bu yüzden de biz kız biladerlerin olmazsa olmazı olan makyaj malzemelerine sahip olmak her şeyden önemlidir.

Dolgun, çekici, parlak dudaklara sahip olmak, sorunsuz bir cilt için fondötenler, pudra, yumuşak ve sorunsuz eller için el kremi, uzun sağlıklı tırnaklar için rengarenk ojeler, gözler kalbin aynasıdır olmasa olmaz göz kalemleri, farlar, rimeller ve koku, biz bayanların kokusu onu her yerde temsil eder hoş, etkileyici parfümler, elma gibi yanaklar için allıklar ve daha bir sürü makyaj malzemeleri bunları almak bir araya getirmek için ciddi paralar harcarız. Ama maalesef bunların başına bazen talihsiz olaylar gelir ve kozmetik ürünlerimizin ömrü kısalır. Ayrıca çoğu kozmetik ürünlerin raf ömrünün 1 yıl gibi az bir süre olduğu söylenir. Ne kadar doğru bilemiyorum ama onca para ve de heyecanla aldığımız çok sevdiğimiz makyaj malzemelerimizi ve el kremleri, parfümlerle vedalaşmak bizi oldukça üzer. 🙁

Kozmetiğin ömrü 1 yıldır diyorlar peki kozmetik ürünlerini uzun zaman nasıl kullanabiliriz?

Üzülmeyin kız biladerlerim her şeyin çaresi olduğu gibi bunun da çaresi var, makyaj ürünleri sıcağa, neme gelemez sıcaktan ve nemden çabuk etkilenirler ve bozulurlar, kokuları bozulur. Yapmanız gerekenler sıcağa gelemeyen ruj, fondöten, kalem, rimel, parfüm, ve kremleri buzdolabınızın en alt katında ya da yanlarındaki çekmeceler de yer ayırmanızdır. Makyaj malzemelerinizi bir poşet veya makyaj çantası içersinde buzdolabında saklayın, bu şekilde hem erimelerine engel olacak hem de uzun süre kullanabileceksiniz. Fakat sadece yaz ayları için buzdolabında saklayın.

Kullanmadan bir 10 dakika önce buzdolabından çıkartınız öyle kullanın hem bayatlamamış daha sağlıklı bir şekilde ürününüzü kullanacaksınız hem de makyajınız uzun süre cildinizde kalabilecektir. Yaz ayları dışında makyajınızı güneş görmeyen, nem olmayan ısı değişimi yaşanmayan bir yerde muhafaza edip yine kullanım ömrünü uzatabilmeniz mümkün.

Sevgili kız biladerlerim kozmetik ürünlerinizin ömrünü uzatmak yukarıda bahsedilen öneriler ile sağlanabilir. Biliyorsunuz ki bir makyaj malzemesini 1 yıl gibi bir sürede bitirebilmek mümkün değil. Uzunca bir zaman kullanmak biraz da bizim elimizde. Biraz özenle ve buzdolabı yöntemi sayesinde kozmetik ürünlerin ömrünü uzatabiliriz sanırım 🙂 Sevgi ile kalın. Bol make-up’lı günler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hafızayı güçlendirmenin yolları

En çok kalori yaktıran hareketler