Ten rengine göre makyaj seçimi

Selam Biladerler:) En sevdiğim makyajla ilgili bir şeyler anlatmak ve yine severek yazdığım bir yazı ile karşınızdayım 🙂

makeupMakyaj biz kız biladerlerin her daim kurtarıcısı olmuştur. Biz bayanların en büyük tutkuları tabiki bakımlı görünmek. Bu nedenle biz kız biladerler saatlerimizi bakımlı olmak için harcarız ve harcadığımız ne zamana ne de paraya acırız çünkü neden acıyalım.:) Biz kız biladerler için bakıma giden her yol mubahtır denilebilir.

Her bakımlı kadının kurallarından biri de aslında makyajsız evden çıkmamaktır. Örneğin biz kız biladerler, markete alışverişe bile giderken makyajı biran olsun eksik etmeyiz. Özellikle de özel günlerde makyajımızın kusursuz olması biz kız biladerler için son derece önemlidir. Makyaj bir kadının sihirli değneğidir. Kendini mutsuz hisseden bir kadın bile yine de makyajını yapar ve maskesini takmış bir şekilde hayatına devam eder. Hem neden etmeyelim ki  🙂

Ten rengine göre makyaj seçiminde dikkat edilecekler:

ten rengine göre makyaj seçimiKusursuz makyajın da tabi ki tüyoları vardır. Bu tüyolardan bir tanesi de ten rengine göre makyaj seçimi yapmaktır. Bunun için başınızın ve boynunuzun arasında bir yerde renginizi deneyerek makyaj malzemesi seçmek daha doğru bir sonuca ulaştırır. Bilek içlerimiz genellikle kendi rengimizden açık olduğundan bilekte renk denemek doğru olmayacaktır. Ten rengine göre makyaj seçimi yapmanın bir diğer püf noktası ise göz makyaj rengi seçimizie göre far tercihi yapmaktır. Ayrıca diyelim ki rimeliniz siyah renkte ise göz makyajınızın renk ağırlığı da siyah renkte olmalıdır. Ten rengine göre makyaj seçimindeki bir diğer husus allık seçimidir. Cildiniz beyaz tonlarında ise yani açıksa şeftali tonları allık kullanmanız son derece önemlidir. Ya da sarışın iseniz çok soluk makyajlar yapmanız sizi de soluk gösterecektir.

ten rengine göre makyaj seçimiYani diyeceğim o ki kız biladerlerim boyama kitabı boyar gibi kafanıza göre renk seçmeniz halinde makyaj ile güzelleşeceğinize çirkinleşmeniz mümkün. Bir kıyafet seçerken bile ten rengimize uygun olan seçimleri yaparken, makyaj seçiminde neden bu uyuma dikkat etmeyelim ki değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sivilce ve cilt temizliği

Mercimek köftesi tarifi